Het Nieuwe Eten
Hou je van lekker, maar ook verantwoord eten en drinken? Graag inspireren we jou met het aanbod uit Zuidoost Friesland. Denk aan lokaal geproduceerd voedsel, eten met een lage CO2 afdruk, diervriendelijke boerenbedrijven en rijke weides vol bloemen en bijen waar de lekkerste producten worden gemaakt.
-
Uitrusten bij Buurman
Een fijne plek voor regeneratief geteelde bloemen en groente plantjes: Bij Buurman in Kortehemmen. Het is ook een rustpunt om koffie of thee te drinken. De varkens en kippen maken het bezoek extra leuk, vooral voor kinderen!
-
Weyerts Eygen
Heerlijk desembrood uit Het Andere Friesland, geproduceerd met oog voor de vogels, insecten en zoogdieren, koop je bij de Bakkers van Verloop.
-
Bloemen en honing
Pluk een prachtig boeket dahlia’s en zinnia’s, scoor een pot zomerhoning en laat je kinderen heerlijk spelen tussen de fluweelzachte alpaca’s bij Pluktuin Bloem & Wol in Bakkeveen.
-
Bewust eten
Salie is een nieuw restaurant annex winkel aan de chique Hoofdstraat van Beetsterzwaag. Chef Jouke verrast je met gerechten van lokale ingrediënten, aangevuld met wildpluk uit eigen tuin en omliggende natuur. Mieke vertelt je alles over puur en bewust eten.
-
Boeren in het bos
Kom jagen en verzamelen in Oldeberkoop! Op landgoed Boschhoeve worden dieren op natuurlijke wijze gehouden en groenten volgens permacultuur principes verbouwd. De producten zijn dagelijks verkrijgbaar in de zelfbediening boerderijwinkel. Er is een wandeling van 3,5 km. over het landgoed waarbij je bosvarkens en natuurrunderen tegenkomt.
-
Friese Foodtour
Verzamel samen met chef-kok Reitse streekproducten uit Het Andere Friesland.
-
Voorraadpot mee
Bij Molen Welgelegen in Heerenveen kun je iedere zaterdagochtend terecht voor ambachtelijk gemalen meel, broodmixen, zaden en muesli. Neem je eigen voorraadpot mee, dat scheelt weer een verpakking! #nowaste
-
Genieten van wildpluk
Vlierbloesem plukken in de vrije natuur; dat doen de chefkoks van De Herberg van Smallingerland in Rottevalle maar al te graag. In het seizoen gebruiken ze bijvoorbeeld de bloemen van de vlier in een aantal gerechten.
-
.
.
-
De Struikrover
In Oldeholtpade vind je een zelfpluktuin met allerlei soorten bessen en ander heerlijk fruit. Alles wat je hier plukt is biologisch en puur natuur! Ook kun je hier jam en chutney zonder bestrijdingsmiddelen kopen.
Foodprinter
Verandering van spijs doet eten.
In het restaurant van Jan Smink in Wolvega krijg je prachtige creaties uit de foodprinter op je bord.
Dineer bij het eerste restaurant met een 3D-voedselprinter!
Wâldpyk streekkeurmerk
Op vakantie in de Friese Wouden eet je gele woudboontjes. Deze voedzame peulvruchten zijn zo smakelijk omdat ze langzaam groeien op zandgrond. Je kunt ze proeven bij speciale Wâldpyk restaurants.
Recepten
Turfproducten
In een landschap waar zoveel turf is gewonnen, is het niet vreemd dat ook het eten en drinken turf ademt.
Proef eens een plakje turfgerookte worst of turfbrood. Of een turfbiertje om af te sluiten?
Fietsfoodtour Smallingerland
Zin in een lekkere fietstocht? Of je nu een fijnproever bent die graag lokale producten onderzoekt of gewoon op zoek bent naar een leuke manier om de omgeving te verkennen, deze fietsroute belooft een onvergetelijke ervaring vol smaakvolle verrassingen.
Laat je verrassen door lokale hotspots waar je de mooiste producten kunt scoren en geniet van heerlijke gerechten die je zelf kunt bereiden met deze verse ingrediënten. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een heerlijke courgette salade met geraspte kaas en India bol croutons, mooie Brioche sandwiches of wentelteefjes met appel, honing en kaneel. De recepten vind je hier! Pak je fiets en volg ons op deze culinaire ontdekkingsreis.
Let op: de Fietsfoodtour Smallingerland gaat via het veerpontje in De Veenhoop. Bekijk voor je gaat fietsen de vaartijden voor dit pontje. De Fietsfoodtour Smallingerland volgt voor een groot deel het Fietsknooppuntennetwerk. Hier en daar wijkt de route echter iets af van het netwerk. Houd daarom ook de routebeschrijving bij de hand.
Je vindt de route hier!“ Ik kook met de producten waarmee ik als boerenzoon ben opgegroeid ”
Jan Smink - Restaurant Smink