Passantenhaven Moleneind
Drachten
Nadat de Drachtstervaart opnieuw is uitgegraven, is het mogelijk om het centrum van Drachten te bereiken voor motorboten met een maximale doorvaarthoogte van 2,95 meter. De gemeentelijke passantenhaven ligt in het centrum op loopafstand van gezellige restaurants, winkels en speciaalzaken.
Neem alvast een kijkje
Ook leuk
-
Passantenhaven Moleneind


Accepteer cookies om deze content te zien.
Passantenhaven Moleneind
De passantenhaven heeft verschillende voorzieningen, waaronder watertappunten, elektra-aansluitingen, vuilwaterpomp en een nieuwe toilet- en douche gelegenheid. Aanmelden bij de haven gaat via een aanuit.net-systeem. De haven heeft 26 ligplaatsen met gemakkelijke op-en afstapmogelijkheden.
Drachten
Hier op de passantenhaven in Drachten herbeleef je de oude Friese historie. In de omgeving van deze locatie stond vroeger hoogveen. Het veen werd afgegraven en uiteindelijk verkocht als turf, een soort brandstof dat vroeger enorm kostbaar was, en veel veenafgravingen vonden destijds in Friesland plaats. Als onderdeel van de verkoop werd vroeger de turf over het water verscheept.
Na het einde van de veenhandel, kwam ook het werk en het leven hier op de Drachtstervaart stil te liggen. Hierdoor dumpten veel mensen afval in het water en nam deze plek veel ruimte in beslag. En vele Drachtenaren lieten het niet bij zitten. De nostalgische herinneringen op deze plek bleven de mensen achtervolgen, en daar moest wat aangedaan worden. De ondernemende kant van vele inwoners kwam uiteindelijk naar boven. De drachtsevaart werd omgetoverd tot een recreatieplaats, en de heropening van de vaart werd in 2015 werkelijkheid. Ook werd de naam verandert naar Passantenhaven Moleneind.
De passantenhaven heeft verschillende voorzieningen, waaronder watertappunten, elektra-aansluitingen, vuilwaterpomp en een nieuwe toilet- en douche gelegenheid. Aanmelden bij de haven gaat via een aanuit.net-systeem. De haven heeft 26 ligplaatsen met gemakkelijke op-en afstapmogelijkheden.
- Afstand tot jouw locatie:
Hier vind je Passantenhaven Moleneind
PassantenhavenMoleneind Noordzijde 56
9203 ZR Drachten Plan je route
vanaf jouw locatie
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Passiflora


Accepteer cookies om deze content te zien.
Passiflora
Drachten
-
Natuurkampeerterrein minicamping Singel - Camperplaats groter dan 5m
Natuurkampeerterrein minicamping Singel - Camperplaats groter dan 5m Jubbega
Direct boekbaar
-
De bevrijding van Friesland 2
De bevrijding van Friesland 2
Op 18 april was de hele provincie Friesland met uitzondering van de Waddeneilanden bevrijd. In vergelijking met andere provincies werd er in Friesland weinig gevochten. Over het algemeen waren de paar duizend Duitse troepen, die Friesland niet hadden kunnen ontvluchten, door de Canadezen relatief snel verslagen.
De commandant van de Royal Canadian Dragoons, Lieutenant Colonel Landell, prees de acties van het verzet door te stellen ´Friesland liberated herself´. Hoewel dat wellicht wat overtrokken was, versnelden de acties van het Friese verzet zonder meer de bevrijding. En het beperkte het aantal slachtoffers aan geallieerde kant.
Bij confrontaties met Duitse troepen en hun Nederlandse handlangers verloren zeker 31 verzetsmensen hun leven. Aan geallieerde kant sneuvelden tenminste elf Canadezen en één Fransman. Bij de gevechten en beschietingen vielen ook tientallen burgerslachtoffers. Het aantal slachtoffers aan Duitse kant is niet bekend, maar vermoedelijk liep dat aantal in de honderden. Met 320 vernielde en 4000 beschadigde woningen en 80 vernielde bruggen was Friesland materieel de minst beschadigde provincie van Nederland.
Veel Duitse militairen maakten zich uit de voeten in de richting van het westen van het land. Harlingen, Makkum en Lemmer werden verzamelplaatsen voor zich terugtrekkende Duitse troepen. Van daaruit probeerden ze per boot over het IJsselmeer of via de Afsluitdijk richting Noord-Holland te ontkomen. Ook de Waddeneilanden werden een toevluchtsoord voor collaborateurs en Duitse militairen. Hier liet de bevrijding langer op zich wachten.
Op Terschelling werden de laatste Duitse troepen op 29 mei ontwapend door een Brits artillerieregiment. Twee dagen later staken de Britten van Terschelling over naar Vlieland en was ook de bevrijding van dat eiland een feit. Ameland was op 3 juni bevrijd.
Op Schiermonnikoog had het personeel van het beruchte Scholtenhuis, het SD-hoofdkwartier in Groningen, zich gevestigd. Na hun vertrek op 31 mei vierde het eiland feest, ondanks de zeshonderd nog aanwezige bezettingstroepen. Pas op 11 juni vertrokken de laatste Duitse militairen van Schiermonnikoog en was Friesland helemaal vrij.
De meeste Canadese eenheden die Friesland hadden bevrijd, zetten na 18 april de strijd voort in Groningen en Noord-Duitsland. Hun oorlog eindigde op 8 mei 1945 toen de overgave van alle Duitse strijdkrachten van kracht werd.
Eanjum
-
Burgumer Mar - Hoogzand - Atsmapolder - Uitkijkheuvel
Burgumer Mar - Hoogzand - Atsmapolder - Uitkijkheuvel Eastermar
Routes in de buurt
Bekijk alles-
Rabobank Route | Nationaal Park De Alde Feanen
Rabobank Route | Nationaal Park De Alde Feanen
(36.0 km)Earnewoude -
E-chopper pontjesroute Drachten-Earnewâld
E-chopper pontjesroute Drachten-Earnewâld
(35.5 km)Drachten