TOP Bakkeveen
Bakkeveen
De TOP in Bakkeveen is hét startpunt voor je wandeling of fietstocht in Bakkeveen en omgeving. Vanaf Toeristisch Overstap Punt Bakkeveen kun je zo de mooie heidevelden intrekken!
Neem alvast een kijkje
Bij een toeristisch overstappunt (TOP) kun je je auto parkeren of er met het OV naartoe reizen, om van hieruit heerlijk te gaan fietsen of wandelen in een mooie omgeving.
Deze startpunten om Friesland te ontdekken zijn altijd nabij het fiets- en/of wandelknooppuntnetwerk gelegen en ook in dit geval is er horeca met een toiletvoorziening vlakbij.
Bij de TOP staat een zuil met daarop een grote kaart van de omgeving. Hierop staan bezienswaardigheden in de omgeving aangegeven.
Bereikbaarheid met de auto:
De TOP van Bakkeveen is goed bereikbaar met de auto. Op het parkeerterrein van dit Toeristisch Overstap Punt aan de Mjumsterwei is voldoende ruimte om je auto te parkeren.
Openbaar vervoer:
Kom je met de bus naar Bakkeveen? Goed bezig! Plan hier je reis met 9292.
Overzicht van alle TOP's:
Fietsen of wandelen vanaf een handige startplek in Friesland? Klik hier voor een overzicht van alle Toeristische Overstap Punten.
- KinderenJa
- AlternatiefJa
- GroepenJa
- LGBTQIA+Ja
- GezinnenJa
- JongerenJa
- ScholierenJa
- StudentenJa
- VolwassenenJa
- SeniorenJa
- Afstand tot jouw locatie:
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Passiflora


Accepteer cookies om deze content te zien.
Passiflora
Drachten
-
Natuurkampeerterrein minicamping Singel - Camperplaats groter dan 5m
Natuurkampeerterrein minicamping Singel - Camperplaats groter dan 5m Jubbega
Direct boekbaar
-
De bevrijding van Friesland 2
De bevrijding van Friesland 2
Op 18 april was de hele provincie Friesland met uitzondering van de Waddeneilanden bevrijd. In vergelijking met andere provincies werd er in Friesland weinig gevochten. Over het algemeen waren de paar duizend Duitse troepen, die Friesland niet hadden kunnen ontvluchten, door de Canadezen relatief snel verslagen.
De commandant van de Royal Canadian Dragoons, Lieutenant Colonel Landell, prees de acties van het verzet door te stellen ´Friesland liberated herself´. Hoewel dat wellicht wat overtrokken was, versnelden de acties van het Friese verzet zonder meer de bevrijding. En het beperkte het aantal slachtoffers aan geallieerde kant.
Bij confrontaties met Duitse troepen en hun Nederlandse handlangers verloren zeker 31 verzetsmensen hun leven. Aan geallieerde kant sneuvelden tenminste elf Canadezen en één Fransman. Bij de gevechten en beschietingen vielen ook tientallen burgerslachtoffers. Het aantal slachtoffers aan Duitse kant is niet bekend, maar vermoedelijk liep dat aantal in de honderden. Met 320 vernielde en 4000 beschadigde woningen en 80 vernielde bruggen was Friesland materieel de minst beschadigde provincie van Nederland.
Veel Duitse militairen maakten zich uit de voeten in de richting van het westen van het land. Harlingen, Makkum en Lemmer werden verzamelplaatsen voor zich terugtrekkende Duitse troepen. Van daaruit probeerden ze per boot over het IJsselmeer of via de Afsluitdijk richting Noord-Holland te ontkomen. Ook de Waddeneilanden werden een toevluchtsoord voor collaborateurs en Duitse militairen. Hier liet de bevrijding langer op zich wachten.
Op Terschelling werden de laatste Duitse troepen op 29 mei ontwapend door een Brits artillerieregiment. Twee dagen later staken de Britten van Terschelling over naar Vlieland en was ook de bevrijding van dat eiland een feit. Ameland was op 3 juni bevrijd.
Op Schiermonnikoog had het personeel van het beruchte Scholtenhuis, het SD-hoofdkwartier in Groningen, zich gevestigd. Na hun vertrek op 31 mei vierde het eiland feest, ondanks de zeshonderd nog aanwezige bezettingstroepen. Pas op 11 juni vertrokken de laatste Duitse militairen van Schiermonnikoog en was Friesland helemaal vrij.
De meeste Canadese eenheden die Friesland hadden bevrijd, zetten na 18 april de strijd voort in Groningen en Noord-Duitsland. Hun oorlog eindigde op 8 mei 1945 toen de overgave van alle Duitse strijdkrachten van kracht werd.
Eanjum
-
Burgumer Mar - Hoogzand - Atsmapolder - Uitkijkheuvel
Burgumer Mar - Hoogzand - Atsmapolder - Uitkijkheuvel Eastermar
Routes in de buurt
Bekijk alles-
Iisbaankeunstrûte | Oost Fryslân | Fietsroute
Iisbaankeunstrûte | Oost Fryslân | Fietsroute
(34.5 km)Bakkeveen -
Drachten en omgeving | fietsen langs de Turfroute
Drachten en omgeving | fietsen langs de Turfroute
(39.0 km)Drachten -
Rondje Allardsoog | Koningspad XL: etappe 1
Rondje Allardsoog | Koningspad XL: etappe 1
(14.4 km)Bakkeveen -
De Wilp-Wijnjewoude | Bonifatius Kloosterpad: etappe 6
De Wilp-Wijnjewoude | Bonifatius Kloosterpad: etappe 6
(16.2 km)De Wilp -
Fietsroute uitkijktorens Zuidoost Friesland
Fietsroute uitkijktorens Zuidoost Friesland
(100.0 km)Ravenswoud