Ontdek klassieke muziek
Bibliotheek Drachten, Drachten
Gabriël Vriens vertelt met verve over bekende componisten en hun werken. Deze avond staat het vioolconcert in D majeur, opus 47 van Jean Sibelius uit 1903 centraal.
Neem alvast een kijkje
Gabriël Vriens vertelt met verve over bekende componisten en hun werken. Deze avond staat het vioolconcert in D majeur, opus 47 van Jean Sibelius uit 1903 centraal. Op het hoogtepunt van zijn roem schreef Sibelius dit laatromantische vioolconcert, waarin de violist een ‘verhaal’ mag vertellen tegen een majestueuze achtergrond van het orkest. Het werk heeft de typische kenmerken van Sibelius, zoals een ‘klanktapijt’ en vlakke maatsoorten, die de muziek iets mysterieus geven. Het werk had een aanloopje naar erkenning nodig, maar inmiddels behoort ook dit vioolconcert tot het standaardrepertoire voor de viool.
Met humor en enthousiasme zal Gabriël Vriens achtergrondinformatie delen over de componist en wat zijn of haar plaats is in de muziekgeschiedenis. Ieder onderdeel van het muziekstuk wordt ontleed en vervolgens opnieuw beluisterd, zodat je je nieuwe kennis erover direct op de proef kunt stellen.
Kortom, dit is een avond waarop je van mooie muziek geniet en verrijkt naar huis toe gaat.
Prijzen
- Niet leden € 6,00
- Leden € 5,00
- Wanneer:
- t/m 27 maart
- Prijsinformatie:
- Vanaf € 5,00 (Leden)
- Afstand tot jouw locatie:
Hier vind je
Ontdek klassieke muziek
Bibliotheek Drachten
Museumplein 1
9203 DD Drachten Plan je route
vanaf jouw locatie
Vergelijkbare evenementen
Bekijk alles-
Cultuurhistorische lezing: Maria Magdalena, wie was zij?
Cultuurhistorische lezing: Maria Magdalena, wie was zij?zaterdag 20 september
Drachten -
Senior Café Heerenveen: Lezing - een reizend bestaan
Senior Café Heerenveen: Lezing - een reizend bestaanwoensdag 1 oktober
Heerenveen -
Nederlandse Reisopera | Noord Nederlands Orkest
Nederlandse Reisopera | Noord Nederlands Orkestwoensdag 1 oktober
Drachten -
Lezing: Tussen turf, steen en draad
Lezing: Tussen turf, steen en draaddonderdag 9 oktober
Drachten -
Herfstconcert “Basklarinet Festijn”
Herfstconcert “Basklarinet Festijn”zondag 12 oktober
Beetsterzwaag -
Lezing Philips Drachten 75 jaar - Felix Ernens
Lezing Philips Drachten 75 jaar - Felix Ernenszondag 12 oktober
Drachten